[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


Malarskie interpretacje Gabriela Wolskiego

W miesiącu marcu na ścianach kawiarni "Klasyczna" eksponowane są prace malarskie młodego artysty nowotarskiego Gabriela Wolskiego. Jest to kolejna okazja obcowania z profesjonalną sztuką współczesną i indywidualną interpretacją otaczającego nas świata.

Gabriel Wolski urodził się w 1977 r. w Nowym Targu, jest absolwentem PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, a w 2006 r. obronił dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Sobolewskiego Instytutu Sztuki AP w Krakowie. Malarz, rzeźbiarz, ilustrator, organizator wystaw, projektant, współzałożyciel Stowarzyszenia Dalej Nowy Targ. W 2009 założył undergroundową galerię Stara Kotłownia działająca przy nowotarskim MOK. Fascynuje sie sztuką dawną, średniowieczem, motywami "sacrum" i wanitatywnymi. W jego twórczości możemy zauważyć zmagania z egzystencjalizmem, poszukiwania sacrum, życiowej drogi. Szuka odpowiedzi na ważne pytania, stwarza iluzje "innych światów" używając różnych technik.

Na codzień pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu gdzie od kilku lat jest organizatorem konkursów amatorskiej twórczości plastycznej oraz prowadzi Laboratorium Sztuki - zajęcia doskonalące dla twórców nieprofesjonalnych i miłośników sztuki.

Twórczość malarska Gabriela Wolskiego jest bardzo wszechstronna i różnorodna. Od klasycznych obrazów olejnych i akwareli, poprzez pełne humoru ilustracje, aż do całkowicie własnych interpretacji otaczającego nas świata czy nawet abstrakcyjnych kompozycji malarskich. Więcej zobaczyć można na stronie internetowej artysty: www.gabrielwolski.com.pl