ANNA KONDRACKA-WIERCIOCH

Urodzona w 1955 r. w Międzyrzecu Podlaskim, wychowana w Pieninach, mieszka w Kanadzie. Absolwentka Studium Medycznego w Otwocku, Aurora University i Kennedy-Western University w USA.
Choć opuściła Polske i góry ponad 30 lat temu, pozostaje na zawsze związana z nimi sercem i myślami. Przejawia sie to w jej malarstwie, w którym nawiązuje często do motywów podlaskich i pienińskich, powraca do pejzaży i tradycji, przedstawiając często swoje wizje widziane jakby oczami dziecka.
Żona, matka i babcia - chętnie portretuje swych bliskich, a jako była pielegniarka i położna lubi malować dzieci, z którymi pracowała ponad 25 lat.
Maluje akrylem i farbami olejnymi, zajmuje się także witrażownictwem. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, oraz polonijnego klubu "Troyak".
W latach 2009 - 2010 wystawiała swoje prace w Kanadzie czterokrotnie. We wrześniu 2010 zdobyła w konkursie sztuk pięknych w Binbrook trzy pierwsze nagrody: w kategorii malarstwa olejnego, w kategorii "malowane z fotografii" i w kategorii witrażu oraz drugą nagrodę w kategorii malarstwa akrylowego.
Współpracuje z kilkoma czasopismami w Kanadzie i w Polsce, w tym z polonijną "Rozgrywką", Gazetą Krakowską, Linią Otwocka oraz szczawnickim miesięcznikiem "Z doliny Grajcarka".


http://www.flickr.com/photos/awiercioch/