[Rozmiar: 17852 bajtów]


[Rozmiar: 18050 bajtów]


Debiut Evy Poliakovej

W minioną sobotę, 4 września w kawiarni Klasyczna miał miejsce wernisaż malarstwa Evy Poliakovej, wywodzącej się z partnerskiego ART Studia w Liptowskim Hradku (Słowacja). Wernisaż ten wpisał się spontanicznie w program polsko-słowackiego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego odbywającego się równolegle w Jaworkach, w którym brała udział także bohaterka wieczoru oraz kilku członków z SAP, a zorganizowanego przez MOKiS w Szczawnicy w ramach projektu Euroregionu "Tatry".
Eva Poliakova należy do tych artystów, których wewnętrzna pasja i pragnienie malowania musiały długo czekać na swe spełnienie. Po ukończeniu szkoły podstawowej rodzice nie zaakceptowali jej dążeń do nauki malarstwa - Eva studiowała ekonomię i przez długi czas wykładała w Średniej Szkole Ekonomicznej w Dolnym Kubinie, pracując również jako kierownik działu promocji i zajmując się sprawami kultury.
Od roku 2002 wraz ze swoim mężem Stefanem prowadzi działalność hotelarską, będąc właścicielką hotelu Bocian w Liptowskim Mikulaszu oraz pensjonatu Harmonia w Liptowskiej Ondraszowej. Do malowania powróciła w 2008 r i od tego czasu aktywnie uczestniczy we wszystkich wystawach organizowanych w Liptowskim Mikulaszu, Martinie, Dolnym Kubinie kształtując swoją artystyczną wrażliwość i doskonaląc warsztat malarski pod profesjonalnym przewodnictwem malarzy akademickich. Maluje z ogromną pasją i żarliwością szukając siebie w różnorodnych tematach - od pejzaży i kwiatów, poprzez realistyczne portrety, na kubistycznych, abstrakcyjnych formach skończywszy.
Wrześniowa wystawa w Klasycznej jest pierwszą indywidualną wystawą artystki, która dziękując za miłe przyjęcie nie kryła swego wzruszenia...