[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


"Pasja" w Pieninach.

W minioną sobotę (10.10) w galerii Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku miało miejsce niezwykle miłe spotkanie z koleżankami i kolegami - członkami Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców "Pasja", którzy przybyli do nas na bezpośrednie zaproszenie prezesa SAP.
Oprócz Pani Prezes - Haliny Opalińskiej przyjechało do nas sześciu jordanowskich twórców: Otylia Pietras, Anna Rodzik, Bożena Sandulska, Renata, Marcelina i Stanisław Starzec, przywożąc ze sobą nie tylko własne prace, lecz także swoich kolegów: Beaty Mitki, siostry Anety Wrzesińskiej, Stanisławy Klemens oraz Grzegorza Miśkiewicza. W ten sposób koledzy z SAP oraz zaproszeni goście mogli zapoznać się z twórczością jednej trzeciej członków "Pasji". Resztę - zaocznie przedstawiła w swoim wystąpieniu prezes Opalińska, która również przybliżyła nam 10-letnią historię jordanowskiego stowarzyszenia.
Dodatkowym wydarzeniem artystycznym było wystąpienie poetki Bożeny Sandulskiej, która barwnie recytowała swoje nastrojowe wiersze. Wcześniej koledzy z Jordanowa podziwiali wielkoformatowe akwarele Kazimierza Twardowskiego w kawiarni "Klasyczna".
Zapoznawczo-wernisażowe spotkanie przebiegało w niezwykle miłej i koleżeńskiej atmosferze, jordanowscy twórcy zazdrościli nam wspaniałej, obszernej sali wystawowej i mimo deszczowej aury zauroczeni też byli jesiennymi klimatami Krościenka oraz Pienin. Planowana jest rewizyta pienińskich twórców w Jordanowie oraz wspólne przedsięwzięcia artystyczne w przyszłym roku. Niektórych z jordanowskich twórców spotkamy jeszcze z pewnością na indywidualnych wystawach w Krościenku, a póki co zapraszamy na trwającą do 15 listopada br. wystawę w sali ekspozycyjnej przy GCK.