[Rozmiar: 17852 bajtów]

[Rozmiar: 18050 bajtów]

Zimowo i opłatkowo

W zimowej scenerii, przy siarczystym mrozie odbył się w minioną sobotę (18 grudnia) tradycyjny opłatek Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Spotkanie rozpoczął pokaz slajdów ilustrujących wydarzenia kulturalne zorganizowane w kończącym się, trzecim roku działalności, pod patronatem bądź z udziałem członków Stowarzyszenia.
Na ten, całkiem pokaźny dorobek, złożyło się:
- 13 wystaw zbiorowych, w tym dwie na Słowacji (Liptovsky Hradok), w Nowym Targu i Sromowcach Niżnych,
- 12 wystaw indywidualnych członków SAP, zaproszonych gości z kraju i zagranicy, także organizowanych samodzielnie (Kraków, Białka Tatrzańska),
- warsztaty witrażownicze zrealizowane przez SAP ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz kolejne we współpracy partnerskiej z Gminnym Centrum Kultury,
- weekendowe warsztaty batiku prowadzone przez koleżankę z zaprzyjaźnionego ART Studio (Słowacja),
- 2 umowy o współpracy partnerskiej: z Ośrodkiem Kultury w Liptowskim Mikulaszu oraz z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.
Po życzeniach świąteczno-noworocznych i łamaniu się opłatkiem dalsza część wieczoru upłynęła na koleżeńskich, nie tylko "artystycznych" dysputach przy poczęstunku i lampce wina serwowanych tradycyjnie w Kawiarni "Klasyczna" i w otoczeniu prac członków Stowarzyszenia Artystó Pienińskich, składających się na ekspozycję zatytułowaną "Zimowo...".