[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


Opłatek i trochę zimy


Świątecznie i opłatkowo rozpoczął się nowy rok wystawienniczy w kawiarni "Klasyczna" przy Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku nad Dunajcem. Tradycyjnym opłatkiem łamali się i składali nawzajem życzenia pienińscy artyści, którzy na tę okazję przybyli nie tylko z obu stron Dunajca, lecz także z Nowego Targu i Krakowa.

W swoim krótkim przemówieniu prezes Stowarzyszenia Artystów Pienińskich zapowiedział kontynuowanie dotychczasowych kierunków działalności organizacji, wymienił ważniejsze przedsięwzięcia artystyczne: wielką wystawę w nowotarskim Miejskim Osrodku Kultury(maj 2010), pokaz pienińskiej fotografii w Domu Kultury w Liptowskim Hradku (czerwiec/lipiec 2010) oraz wspólną wystawę z liptowskim ART STUDIEM (sierpień/wrzesień 2010) a zakończył informacją o zdobyciu pierwszego małego grantu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej na warsztaty witrażownicze dla starszych dzieci i młodzieży. Nawiązując do nazwy konkursu, w ramach którego uzyskano unijne pieniądze " Razem Możemy Więcej" życzył Koleżankom i Kolegom zebranym na sali - oraz sobie – "aby to hasło stało się mottem przewodnim wszystkich naszych poczynań artystycznych w tym roku, bo naprawdę - razem możemy wiele, a nawet jeszcze więcej".

Zamiast suchego referatu odbył się pokaz slajdów ilustrujący wydarzenia minionego roku a nastroju dopełniały świeżo powieszone na kawiarnianych ścianach prace plastyczne składające się na wystawę pt. "Trochę zimy...", w której bierze udział 9 artystów pienińskich: Elżbieta Adamczyk, Irena Aksamit, Jolanta Gładyszewska-Tybur, Klaudia Jankowska, Franciszek Kolkowicz, Ewa Majerczak, Zdzisław Niezgoda, Adam Pydych i Janusz Tybur. Wystawa potrwa do 5 lutego br.