[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]Szpachlą malowane

14 kwietnia br. w kawiarni "Klasyczna" przy Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Anny Malinowskiej pt."Szpachlą malowane". Wystawa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Na wernisaż przybyło wielu kolegów artystów oraz znajomi i goście zainteresowani malarstwem.

W miłej atmosferze można było się dowiedzieć bezpośrednio od autorki wystawy o sposobach nakładania, rozprowadzania i mieszania farby na powierzchni obrazu. Uczestnicy wernisażu mogli obejrzeć szpachle malarskie, dzięki którym artystka uzyskuje specyficzną, grubą i szorstką, jakby rzeźbioną fakturę.

Anna Malinowska na co dzień jest nauczycielką języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Krościenku n. D. Od września 2005 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu szczawnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich od początku jego powstania. Uprawia głównie malarstwo olejne, a tematem jej prac są przeważnie kwiaty, martwa natura, pejzaż, architektura i portret.