[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]
Druga Majówka PTK

Stowarzyszenie Artystów Pienińskich po raz drugi zaprosiło na majówkę pod Trzema Koronami w Sromowcach Niżnych. Przygotowane zostały dwie wystawy malarskie, jedna w starym kościółku, druga w hotelu „Nad Przełomem”.
Gości i samych twórców, którzy licznie przybyli na wernisaż powitali: gospodarz ks. proboszcz Marek Kądzielawa i prezes Stowarzyszenia Rafał Monita.
Artyści obecni na wystawie, m.in. Krystyna Aleksander, Elżbieta Adamczyk, Krystyna Grywalska, Jolanta Gładyszewska-Tybur, Krystyna Walosik, Andrzej Beliczyński, odpowiadali na pytania zwiedzających, z zagranicy przyjechał pierwszy prezes SAP Janusz Tybur.

„Cieszę się, że ten kościółek żyje, nabiera takiej mocy życia” – powiedział ks. Marek Kądzielawa. – „Przy pomocy urzędu marszałkowskiego, ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego udało się zebrać środki i kościółek wygląda już tak jak widać.
Cieszę się, że po raz trzeci ta galeria jest otwierana i mam nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, gdy odwiedziło ją ponad 6 tys. osób, tak samo będzie w roku bieżącym i niech tak też będzie w następnych latach. Amen!”

„Rozpoczynamy majówkę dwiema wystawami. Druga pod nazwą „Pieniny, Dunajec, Trzy Korony” w hotelu „Nad Przełomem” otwarta zostanie za chwilę, wystąpi zespół dziecięcy „Małe flisoki”, a dla dzieci odbędą się warsztaty malarskie, które poprowadzi Elżbieta Kolusz” – powiedział Rafał Monita – prezes SAP, zapraszając na wystawę.

Faktycznie, dzieci z zespołu bawiły się występując, a Elżbieta Kolusz przeszła samą siebie, warsztaty poprowadziła w taki sposób, że wszyscy byli zgodni, iż powinna to robić częściej.
Majówka – druga z kolei - praktycznie zainaugurowała sezon letni w Sromowcach Niżnych. Dopisała pogoda, pewnie i turystów, jak co roku będzie tu wielu.