EWA MAJERCZAK


Urodzona w 1968 r. w Opolu, absolwentka klasy rzeźby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Wydziału Wychowania Plastycznego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. B. Wegnera pt. "Moja wielka góra").
Mieszka na ziemi gorczańskiej, mając przed oknami Pieniny. Obecnie nauczycielka plastyki, informatyki i historii w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krościenku n.D.
Maluje pejzaże i anioły. Od lat inspiracją i głównym tematem jej prac jest krajobraz. Tworzy w różnych technikach: malarstwo olejne, akwarela, malarstwo na szkle, grafika i rzeźba. Prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą przybliżając tradycyjne techniki plastyczne (rysunek, malarstwo), oraz nowe techniki, takie jak decoupage, orgiami, kirigami, twist art itp.). Fascynuje ją malarstwo wczesnego renesansu we Włoszech, zwłaszcza twórczość Fra Angelico i Piera della Francesca. Ceni malarstwo polskie okresu romantyzmu i Młodej Polski oraz sztukę ludową i naiwną - tematem teoretycznej pracy dyplomowej było życie i twórczość Nikifora.
Jej prace gościły na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. Drukiem ukazały się ilustracje do legend pienińskich.

tel.: 609 730 346
e-mail: majewka@op.pl