[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


"Łopuszna 2009"

W deszczową sobotę - 20 czerwca - w jednym z pomieszczeń muzealnych Dworu w Łopusznej odbył się wernisaż wystawy członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Otwarcia wystawy dokonała gospodarz obiektu pani Małgorzata Ronowicz, która w imieniu swoim oraz Dyrekcji Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem podziękowała za udostępnienie prac i wzbogacenie oferty programowej, gdyż tematyka ekspozycji doskonale komponuje się z klimatem Dworu, pejzażami najbliższych okolic i będzie dodatkową atrakcją dla odwiedzających to miejsce gości.
Również prezes SAP, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wystawy, podkreślił wyjątkowość miejsca i jego walory dla podobnych imprez artystyczno-kulturalnych oraz wyraził nadzieję, iż jest to początek dalszej współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a Dworem, jak również środowiskiem lokalnych twórców. "Bardzo chciałbym, aby po tej naszej ekspozycji pozostało coś więcej niż tylko dziury w ścianach, aby oglądająca ją w ciągu tych trzech miesięcy publiczność zabrała ze sobą trochę radości i piękna naszych południowych krain - Gorców, Pienin, Podhala. Aby powróciła jeszcze w te strony. Wówczas także i my - twórcy tych prac - będziemy szczęśliwi, bo nasza misja zostanie spełniona" - zakończył.
W wystawie bierze udział 18 członków SAP: Elżbieta Adamczyk, Irena Aksamit, Krystyna Aleksander, Jolanta Gładyszewska-Tybur, Stanisław Górecki, Krystyna Grywalska, Klaudia Jankowska, Wiktoria Kaczmarczyk, Krystyna Kolkowicz, Franciszek Kolkowicz, Anna Malinowska, Agnieszka Mendrala, Zdzisław Niezgoda, Anna Oleś, Wiktoria Pugacz, Igor Twardochleb, Janusz Tybur i Henryk Zachwieja.
Po oficjalnych przemówieniach, obecni na wernisażu artyści przedstawili swoje prace, opowiedzieli jak powstawały i czego dotyczą. Na zakończenie, pani kustosz Ronowicz oprowadziła gości wernisażowych po pomieszczeniach muzealnych Dworu i wyraziła radość z osobistego poznania twórców.