[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


"Wieczór Liptowski"

W sobotę - 13 czerwca - odbył się w sali wystawowej SAP przy GCK w Krościenku uroczysty "Wieczór Liptowski" poświęcony krainie, z którą związani są członkowie naszej bratniej organizacji ART STUDIO. Na zaproszenie zarządu SAP przyjechała do nas z Liptowskiego Hradku delegacja sekcji fotograficznej tego stowarzyszenia, która przywiozła ze sobą zestaw fotografii prezentującej nie tylko umiejętności warsztatowe artystów, które są naprawdę imponujące lecz także piękno i ciekawostki Ziemi Liptowskiej.
Delegację reprezentowali m. in. prezes ART STÚDIO L'ubomir Kompís, z-ca red. naczelnego "Podtatranskich Novin" - Peter Laucik oraz reporter tygodnika "Tydzień" Martin Droppa. W wernisażu uczestniczyli koleżanki i koledzy z SAP z naszymi fotografikami (Jacek Zachwieja i Jan Niezgoda) na czele oraz turyści i goście krościeńscy. Dla liptowskich kolegów zagrała też kapela Jaśka Kubika.
Po krótkim wprowadzeniu obu prezesów nastąpiła projekcja filmu "Mój Liptów", nakręconego przez jednego z członków ART STÚDIO L'ubora Patscha (wersja polska) oraz pokaz historycznych i aktualnych slajdów z Liptowskiego Hradku. W tle sączyła się słowacka muzyka a miłym akcentem była recytacja jednego z wierszy zmarłego w styczniu tego roku poety liptowskiego Milana Rufusa (trzykrotnie nominowanego do literackiej nagrody Nobla), oraz poświęconego mu epitafium poetyckiego napisanego przez Franciszka Kolkowicza.