[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


Imperium Sztuki w Krościenku

W minioną sobotę - 6 czerwca - otwarta została w kawiarni "Klasyczna" wystawa malarstwa pierwszego z poznanych na minionych Targach Sztuki w Poznaniu artystów, których twórczość chcieliśmy przybliżyć pienińskiej publiczności. Na zaproszenie Zarządu SAP przyjechał do Krościenka Kornel Wilczek z Rudy Śląskiej, który jest jednym z nawybitniejszych śląskich artystów młodego pokolenia, niezwykle wszechstronnym i utalentowanym.
Pochodzi z artystycznej rodziny. Pod okiem ojca - malarza od najmłodszych lat zaprawiał się w malarstwie, obcował na codzień ze sztuką. Studiował w katowickiej ASP, gdzie w 2006 r. uzyskał z wyróżnieniem dyplom na wydziale grafiki oraz dodatkowo aneks z malarstwa. Jego Imperium Sztuki obejmuje malarstwo olejne, akrylowo-metaliczne, pastele, fotografię oraz grafikę komuterową, techniki te często łączy też ze sobą. Na swoim koncie ma również kilka interesujących kompozycji rzeźbiarskich.
Jak sam mówi maluje szybko, w transie, czasem jeden impuls powoduje powstanie dzieła, choć sam temat rodzi się i dojrzewa długo. Chyba dlatego prace artysty są takie świeże, pozbawione zbędnych szczegółów, nie wymęczone. Zarówno prezentowane na ścianach "Klasycznej" prace, jak i sam artysta zostały bardzo ciepło przyjęte przez gości wernisażowych oraz kolegów - członków SAP, którzy wypytywali autora o jego sposób pracy i warsztat artystyczny. Z pewnością było to spotkanie udane, inspirujące do poszukiwań twórczych naszych pienińskich twórców.