JOLANTA GŁADYSZEWSKA - TYBUR


Urodzona w 1958 r. w Jeleniej Górze. Sztukę składania witraży opanowała na kursach w Polsce i warsztatach we Francji. Zajęcie, traktowane początkowo jako hobby, przerodziło się z czasem w życiową pasję.
Od wielu lat poszukuje nowych form wyrażenia harmonii światła i koloru, faktury i niuansów wewnętrznych szkła. Jednym z kierunków tych poszukiwań jest próba zmierzenia się z kompozycją witraża za pomocą czerni i bieli poprzez graficzne ujęcie tematów. Fascynacje i inspiracje czerpie między innymi z czarno-białych fotografii E. Hartwiga oraz makrofotografii męża Janusza.
Z własnego wyboru mieszka i tworzy w Pieninach, gdzie jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Jej pracownia włączona została do Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Podtatrza.
Prace artystki zdobią wnętrza hoteli, kawiarni oraz mieszkań prywatnych w kraju i za granicą - w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, USA i Meksyku, począwszy od przeszkleń drzwi, okien, mebli poprzez lampy i lampiony, a na filigranowej biżuterii witrażowej skończywszy.
Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych - w Zakopanem, Nowym Sączu, Nowym Targu, Łopusznej i Liptowskim Hradku (Słowacja) oraz indywidualnych - w Szczawnicy, Krościenku n.D., Zakopanem, Niedzicy i Krakowie.


Krościenko n. D., ul. Zdrojowa 158
tel.  kom.: 500 839 442
www.gt.art.pl