ARTYŚCI DLA GMINY

Delegacja Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, na czele z prezesem Januszem Tyburem i członkami Jolantą Gładyszewską-Tybur, Elżbietą Adamczyk i Krystyną Aleksander, przekazała na rzecz Rady Gminy Krościenko dziesięć obrazów, które mają zawisnąć w sali obrad urzędu gminy.


Prezes podczas wręczania symbolicznego aktu przekazania obrazów na ręce wójta Stanisława Gawędy wyraził nadzieję, że radnym będzie się milej pracowało w obecności sztuki i zwrócą większą uwagę na działalność organizacji i stowarzyszeń działających w gminie.Być może te obrazy staną się zalążkiem do stworzenia galerii,jak ma to miejsce w Sejmie RP, dostępnej dla mieszkańców i turystów. Żartobliwie dodał, że być może będą mieć znaczenie także przy ustalaniu budżetu na cele kulturalne.


W imieniu samorządu artystom podziękował wójt Stanisław Gawęda. Wyraził nadzieję, że niedawno powołane Stowarzyszenia Artystów Pienińskich na stałe zagości w życiu gminy.

SAP zrzesza nie tylko artystów z gminy Krościenko. Zapisało się do niego wielu twórców z okolicznych gmin, dla których liczy się przede wszystkim dobro kultury pienińskiej. W niedługim okresie działania SAP zorganizowało wiele wystaw w udostępnionej im sali Klasyczna w Zespole Szkół Zawodowych.

Stanisław Zachwieja