[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]


Pienińska fotografia na schodach

W galerii "Na Schodach" partnerskiego stowarzyszenia ART Studio, mieszczącej się w Domu Kultury w Liptowskim Hradku czynna jest wystawa fotografii skromnej delegacji pienińskich fotografików należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Ma ona na celu przybliżyć słowackim kolegom oraz odwiedzającej ją publiczności piękno Ziemi Pienińskiej, jej kolorytu oraz nastrojów.
Na prawie 60 fotogramach Agnieszki Węglarz, Macieja Szajowskiego, Jacka Zachwieji oraz Janusza Tybura dominują pejzaże górskie z różnych pór roku, białe pienińskie turnie, sosna na Sokolicy, głębokie kaniony Dunajca, motywy przyrody żywej i nieożywionej. Wyjątkowy przerywnik stanowią fantazyjne portrety i scenki rodzajowe najmłodszej uczestniczki wystawy Agnieszki Węglarz, która zadziwia swoimi studyjnymi kompozycjami.
Ekspozycję, która potrwa do 15 stycznia nowego roku, przygotowali zaocznie koledzy fotograficy z ART Studia - z prezesem Lubomirem Kompiszem i Wladem Szkutą na czele.
Miejmy nadzieję, że warunki pogodowe w przyszłym miesiącu będą łaskawsze i przynajmniej finisaż z udziałem pienińskich fotografików dojdzie do skutku...

Więcej fotografii: