Zaskakująca Elżbieta Adamczyk

Każda technika malarska, także pastele, wymaga sporego doświadczenia i praktyki. Pastele to farby uformowane w cienkie, miękkie pałeczki z pigmentów, kredy i małej ilości spoiwa. Ich wyjątkowość polega na tym, że nie miesza się ich na palecie w tradycyjny sposób a dopiero na medium, czyli odpowiednim rodzaju papierze.

Mistrzynią pastelowej pałeczki w pienińskim środowisku artystycznym, jest bez wątpienia Elżbieta Adamczyk, której zmysłowe Anielice oraz nastrojowe pejzaże pełne kwiatów podbijają serca kolekcjonerów sztuki z kraju i z zagranicy.

Takie właśnie prace wyeksponowane zostały na ścianach sali restauracyjnej „Klasyczna” przy Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku n. Dunajcem. Uroczyste otwarcie wystawy przez nowo wybranego prezesa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich – Andrzeja Beliczyńskiego - odbyło się 7.07. 2012 r. Na wernisażu, wśród wielu znakomitych gości, nie zabrakło gospodarza obiektu dyr. Elżbiety Trojnarskiej oraz licznego grona przyjaciół – członków SAP.

Największym zaskoczeniem dla wszystkich, są pierwsze w twórczości artystki obrazy olejne, zachwycające delikatnymi muśnięciami szpachli i również pastelową tonacją.

Warto również zaznaczyć, iż wystawa, którą będzie można oglądać do 02.08.2012 r. jest trzecią ekspozycją pienińskiej pastelistki w tym miejscu. Przed czterema laty to właśnie jej prace można było oglądać podczas inauguracji działalności wystawowej w kawiarni „Klasyczna”.