[Rozmiar: 17852 bajtów]
[Rozmiar: 18050 bajtów]Dżungla w Szczawnicy

Już po raz czwarty odbył się w Szczawnicy organizowany przez Uzdrowisko Szczawnica oraz Spółkę „Thermaleo” Festiwal Baśni i Bajek. Tym razem hasłem przewodnim tej imprezy była „Dżungla i nie tylko...” 2 czerwca 2012 r. Plac Dietla w Szczawnicy przemienił się w prawdziwą dżunglę, a mali aktorzy z pienińskich szkół, poprzebierani w odpowiednio dobrane kostiumy przedstawili tłumnie zgromadzonej publiczności krótkie scenki słowno-muzyczne oraz afrykańskie tańce. Można było obejrzeć między innymi: „Przygody małej małpki Fiki Miki”, „Królewnę Śnieżkę”, „Kopciuszka”, a także „Współczesną wersję przygód Stasia i Nel”.

Po raz drugi, na zaproszenie Spółki „Thermaleo”, w Festiwalu brali udział członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. W miasteczku festiwalowym zorganizowane i prowadzone były przez nich warsztaty plastyczne dla dzieci – malarskie (Ela Adamczyk), witrażownicze (Jola Gładyszewska-Tybur) i masa solna (Monika Ziemianek-Sztajer). Tematem prac, tworzonych przez małych i dużych, były oczywiście egzotyczne zwierzęta i rośliny rodem z dżungli.

Dodatkowe kiermasze, możliwość pomalowania sobie twarzy, przejażdżki konne sprawiły, że każdy z pewnością znalazł coś dla siebie, a kolorowe stroje przedstawiające dzikie, afrykańskie zwierzęta, wymalowane twarze i uśmiechnięte miny dzieci świadczyły o miłej, rodzinnej atmosferze panującej na Placu Dietla.