UCHWAŁY KOMUNIKATY OGŁOSZENIA:

WYSTAWY

ZAPROSZENIA

BIULETYN SAP


NASI PRZYJACIELE:

Liptowskie Centrum Kultury

ART Studio

LP Nowy Wiśnicz

Kazimierz Twardowski

Kornel Wilczek
Artystyczne warsztaty czwartkowe
Ciekawą ofertę kulturalno-edukacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowało na czas wakacji Stowarzyszenie Artystów Pienińskich wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem. (więcej...>)

Beliczyński - artysta niecierpliwy
O sobie mówi „nauczyciel”, dodając „ścisły umysł: fizyka i matematyka”. O nim mówią: „Artysta. (więcej...>)

Zaskakująca Elżbieta Adamczyk
Elżbieta Adamczyk jest super mistrzem w doborze kolorów, oddawaniu nastrojów i przedstawianiu szczególnie pięknych Aniołów, albo jak twierdzą przyjaciele - „ Uskrzydlonych Kobiet „ . Pełne uroku są także pastelowe pejzaże artystki, oddające barwy pór roku i podkreślające walory otaczającego nas krajobrazu. (więcej...>)

Bez granic i czasu - finał
W ramach projektu "Twórczość bez granic i czasu" w dn. 22-23 czerwca odbyło się finałowe spotkanie artystów słowackich i polskich w Liptowskim Mikulaszu. (więcej...>)

Nowa kadencja
W związku z upływającą kadencją dotychczasowego zarządu, zgodnie z wymogami statutu Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, 18 czerwca 2012 r. odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie członków SAP, na którym wybrano nowy Zarząd organizacji. (więcej...>)

Odszedł ten, który kochał Pieniny
Franciszek Kolkowicz nie żyje... Śmiertelny zawał dopadł Go 6 czerwca br. na wernisażu wspólnej z żoną Krystyną wystawy w szczawnickiej „Eglander Caffe”. (więcej...>)

Dżungla w Szczawnicy
Już po raz czwarty odbył się w Szczawnicy organizowany przez Uzdrowisko Szczawnica oraz Spółkę „Thermaleo” Festiwal Baśni i Bajek. Tym razem hasłem przewodnim tej imprezy była „Dżungla i nie tylko...”(więcej...>)

Druga Majówka PTK
Stowarzyszenie Artystów Pienińskich po raz drugi zaprosiło na majówkę pod Trzema Koronami w Sromowcach Niżnych. Przygotowane zostały dwie wystawy malarskie, jedna w starym kościółku, druga w hotelu „Nad Przełomem”. (więcej...>)

Szpachlą malowane
4 kwietnia br. w kawiarni "Klasyczna" przy Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Anny Malinowskiej pt."Szpachlą malowane". Wystawa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Na wernisaż przybyło wielu kolegów artystów oraz znajomi i goście zainteresowani malarstwem. (więcej...>)

Zielnik Igora
W sobotę, 3 marca, w kawiarni Klasyczna przy Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem odbył się wernisaż wystawy obrazów Igora Twardochleba, członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Tematem tej wystawy są kwiaty wykonane w technice akwareli. (więcej...>)

Nowa Klasyczna
W pierwszą sobotę lutego odbyła się reaktywacja miejsca wystawowego dla artystów pienińskich w "Klasycznej" w Krościenku. Pierwsza po dłuższej przerwie wystawa prezentuje prace pt. "Strachy" autorstwa Henryka Zachwiei Baltazara ze Szczawnicy. (więcej...>)

Zima pod Trzema Koronami
30 grudnia w przedostatni dzień roku 2011 w Hotelu Nad Przełomem w ramach zimowej imprezy Kolędy Pod Trzema Koronami otwarto nową wystawę artystów pienińskich. (więcej...>)

Zimowe Spotkania
Czwarte Spotkania Pod Trzema Koronami - tym razem zimowe Kolędy Pod Trzema Koronami trwające od Pasterki do Trzech Króli - będzie radosnym przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia w pienińskiej scenerii. (więcej...>)

Polsko-słowackie Boże Narodzenie
W piątek, 2 grudnia 2012 r, w pomieszczeniach Liptowskiego Centrum Kultury oraz na dziedzińcu muzeum Czarny Orzeł w Liptowskim Mikulaszu odbyło się trzecie już spotkanie polskich i słowackich twórców biorących udział we wspólnym projekcie pt. „Twórczość bez granic i czasu”, finansowany ze środków Unii Europejskiej. (więcej...>)

Konieczne wybory
Mimo, iż do upływu kadencji urzędowania dotychczasowego zarządu Stowarzyszenia Artystów Pienińskich zostało kilka miesięcy, konieczność losowa prezesa oraz sytuacje rodzinne pozostałych członków zarządu spowodowały konieczność zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania członków SAP. (więcej...>)

Twórcze spotkanie w Liptowskim Mikulaszu
21 października w Liptowskim Centrum Kultury w Liptowskim Mikulaszu odbyło się drugie spotkanie twórców objętych słowacko-polskim projektem europejskim "Twórczość bez granic i czasu". (więcej...>)

Twórczość bez granic
W pierwszą, wrześniową sobotę, o godz. 10.00 w Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem rozpoczęło się pierwsze polsko-słowackie przedsięwzięcie w ramach mikroprojektu, realizowanego przez Liptowski Ośrodek Kultury w Liptowskim Mikulaszu oraz Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. (więcej...>)

Klubowo w "Helence"
Niecodzienny Wieczór Klubowy zorganizowany został tym razem w gościnnych pomieszczeniach "Cafe' Helenka" w Szczawnicy, które to miejsce - dzięki uprzejmości Rodziny Mańkowskich - nie pierwszy już raz służy artystom pienińskim do animacji kulturalnych wydarzeń. (więcej...>)

Sielskie Lato
Ostatnie w tym roku Spotkania pod Trzema Koronami, które odbyły się 13-14 sierpnia br. przebiegały pod hasłem "Sielskie Lato". (więcej...>)

Weekend z Legendą
Lipcowe Spotkania pod Trzema Koronami, zatytułowane "Weekend z legendą" zainaugurował sobotni wieczór poświęcony najbardziej tajemniczemu zakątkowi Pienin - Górze Zamkowej. (więcej...>)

Powrót Stefana Gabrysia
Jubileuszowa, czterdziesta wystawa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w kawiarni ZSZiP "Klasyczna" w Krościenku n. D., której wernisaż odbył się 5 czerwca br., poświęcona została legendzie pienińskiej bohemy - Stefanowi Gabrysiowi. (więcej...>)

W kolorze sepii
"W kolorze sepii" lub "Malowane sangwiną" - tak można by zatytułować wystawę Wiktorii Pugacz, otwartą w minioną sobotę w galerii SAP "Klasyczna" przy ZSZiP w Krościenku n. D. (więcej...>)

Majówka pod Trzema Koronami
Majówka pod Trzema Koronami, to pierwszy blok imprez, składających się na program kulturalny pt. "Spotkania pod Trzema Koronami". (więcej...>)

Twórczość bez granic i czasu
5 kwietnia br. w siedzibie Liptowskiego Centrum Kultury w Liptowskim Mikulaszu odbyło się pierwsze robocze spotkanie w ramach realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich projektu pn. "Twórczość bez granic i czasu". (więcej...>)

Kuźnia Artystyczna
W sobotę, 2 kwietnia 2011, w ramach imprezy "Kuźnia Artystyczna", gościem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w Krościenku n. D. była delegacja z partnerskiego Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. (więcej...>)

Opowieści o roślinach Pienin
W primaaprilisowy wieczór, w sali kinowej MOK w Szczawnicy odbyło się spotkanie z autorem wydanej w ubiegłym roku książki "Opowieści o roślinach Pienin" - prof. Ludwikiem Freyem. (więcej...>)

W limanowskim dworze
Do końca kwietnia czynna będzie otwarta we wtorek 29 marca br. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej wystawa dwojga członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich - Jolanty Gładyszewskiej-Tybur i Janusza Tybura. (więcej...>)

Pienińska Zima
Jednym z założeń programowych Stowarzyszenia Artystów Pienińskich jest organizowanie wieczorów kulturalnych mających charakter nie tylko wewnątrzklubowy, lecz skierowanych do ogółu społeczności lokalnej, kuracjuszy oraz turystów przebywających w Pieninach i będących alternatywą spędzenia wolnego czasu. (więcej...>)

Zrozumieć witraż
Dodatkową atrakcją szczawnickiej wystawy witraży Jolanty Gładyszewskiej-Tybur był zapowiadany, programowy pokaz składania witrażu techniką Tiffany'ego, który przeprowadzony został 17 lutego o godz. 16.00 na parterze Pijalni Wód Mineralnych. (więcej...>)

Fotografie Agnieszki Wojnicz
Lutowy wernisaż w Klasycznej zgromadził przede wszystkim miłośników fotografii. W tym miesiącu bowiem na ścianach galerii zawisły fotogramy Agnieszki Wojnicz - młodej fotograficzki ze Szczawnicy. (więcej...>)

Na granicy światła i cienia
Do grona artystów prezentujących swoją twórczość w szczawnickiej galerii Pijalni Wód Mineralnych dołączyła pienińska witrażystka Jolanta Gładyszewska-Tybur, której wystawa otwarta została w tym - dobrze znanym już miłośnikom sztuki - miejscu 4 lutego br. (więcej...>)

Nie wszystko lipa...
Do końca lutego czynna będzie wystawa prac rzeźbiarskich członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich zatytułowana przekornie "Nie wszystko lipa..." (więcej...>)

Metafizyczne akwarele fizyka
Kulturalna Sobota w Krościenku n.D. rozpoczęła się o 15.30 pierwszym z trzech koncertów muzycznych składających się na program festiwalu "KOLĘDOWO" realizowanego w ramach obszernego przedsięwzięcia kulturalnego pt. "Pieniny - Kultura -Sacrum" przez Agnieszkę Radwan - Stefańską. (więcej...>)

Zimowo i opłatkowo
W zimowej scenerii, przy siarczystym mrozie odbył się w minioną sobotę (18 grudnia) tradycyjny opłatek Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

Pienińska fotografia na schodach
W galerii "Na Schodach" stowarzyszenia ART Studio, mieszczącej się w Domu Kultury w Liptowskim Hradku czynna jest wystawa fotografii grupy pienińskich fotografików należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

Malarze z gimnazjum
W miniona środę, 8 grudnia, w galerii Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przy GCK w Krościenku n. Dunajcem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów krościeńskiego Gimnazjum im. J. Pawła II. (więcej...>)

Witrażowy projekt
15 listopada, zakończyły się trwające 3 miesiące warsztaty witrażownicze dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu Gminnego Centrum Kultury, a dofinansowane ze środków Województwa Małopolskiego. (więcej...>)

Pienińska sztuka z Kanady
Choć opuściła Polskę i Pieniny ponad 30 lat temu, pozostaje na zawsze związana z nimi sercem i myślami. (więcej...>)

Witraże w Filharmonii Krakowskiej
27 października 2010 r. o godzinie 19.00 w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert poświęcony muzyce polskiej XX wieku w wykonaniu Marka Stefańskiego - organy oraz Elżbiety Towarnickiej - sopran. (więcej...>)

Sztuka Belfrów
Październik - Miesiąc Edukacji Narodowej - to w pienińskich salach wystawowych przegląd twórczości artystycznej nauczycieli. (więcej...>)

MY 2010 Liptowski Hradok
Już po raz drugi pienińscy artyści pokazują swe prace liptowskiej publiczności w ramach dorocznej wystawy MY 2010 organizowanej wespół z kolegami słowackiego ART Studio w Liptowskim Hradku. (więcej...>)

Zakończenie lata - plener
W pierwszą niedzielę października pod zabytkowym kościółkiem św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych, pełniącym rolę galerii sztuki pienińskiej zebrała się grupa najbardziej aktywnych członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, aby twórczo pożegnać minione lato. (więcej...>)

Nowi partnerzy - nowe możliwości
15 września 2010 w gabinecie Dyrektora Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu podpisane zostało porozumienie partnerskie pomiędzy tą szkołą a Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich. Dokument sygnowali Pani Dyrektor LP Elżbieta Kucybała oraz Prezes SAP Janusz Tybur. (więcej...>)

Debiut Evy Poliakovej
W minioną sobotę, 4 września w kawiarni Klasyczna miał miejsce wernisaż malarstwa Evy Poliakovej, wywodzącej się z partnerskiego ART Studia w Liptowskim Hradku (Słowacja). (więcej...>)

Pastelowy Ogród Botaniczny
W dniach 15 do 31 sierpnia br. w salach Muzeum Ogrodu Botanicznego w Krakowie przy ul. Kopernika 27 prezentowała swoje prace Elżbieta Adamczyk - czołowa pastelistka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

Partnerskie spotkanie
7 sierpnia br. w kawiarni Klasyczna przy ZSZ w Krościenku nad Dunajcem odbył się wernisaż malarstwa 9 artystów,którzy brali udział w IV Ogólnopolskim Plenerze Artystycznym organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie - mieście partnerskim Krościenka nad Dunajcem. (więcej...>)

Warsztaty batiku
23-25 lipca w sali wystawowej SAP przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem odbyły się błyskawiczne, weekendowe warsztaty batiku, które na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przeprowadziła źubica Uličná z Liptowskiego Hrádku (Słowacja). (więcej...>)

Świątynia sztuki pienińskiej
W poniedziałek, 5 lipca zainaugurowana została uroczyście nowa funkcja odremontowanego XVI-wiecznego kościółka św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych. (więcej...>)

Światło, kolor i radość...
To tajemnica magii nowych obrazów Zdzisława Niezgody eksponowanych w miesiącu lipcu w kawiarni "Klasyczna". (więcej...>)

SAP w nowotarskim MOK-u
15 maja w hallu głównym MOK w Nowym Targu otwarta została wielka wystawa sztuki pienińskiej. Wyeksponowanych zostało ponad sto prac 26 członków z kręgu Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

Surrealizm w Klasycznej
W galerii "Klasyczna" Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w Krościenku czynna jest niecodzienna wystawa malarstwa surrealistycznego Igora Twardochleba z Niedzicy. (więcej...>)

Fotograficzne trofea Jana Niezgody
Do końca kwietnia czynna jest w sali wystawowej SAP przy GCK w Krościenku n.D. wystawa fotografii przyrodniczo-krajobrazowej Jana Niezgody. (więcej...>)

Judita Fenvesova w Klasycznej
Minutą ciszy poświęconą ofiarom tragedii, która wydarzyła się kilka godzin wcześniej rozpoczął się wernisaż wystawy Judity Fenvesovej z Liptowskiego Hradku (członkini zaprzyjaźnionego z SAP Art Studio). (więcej...>)

Warsztaty witrażownicze - zakończenie
w miniony piątek (26.03) zakończyły się trwające 3 miesiące warsztaty witrażownicze dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu pt. "Z okruchów szkła". Był to projekt, na który SAP otrzymało dofinansowanie w wysokości 2990 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w ramach programu "Razem Możemy Więcej". (więcej...>)

Malarskie interpretacje Gabriela Wolskiego
W miesiącu marcu na ścianach kawiarni "Klasyczna" eksponowane są prace malarskie młodego artysty nowotarskiego Gabriela Wolskiego. Jest to kolejna okazja obcowania z profesjonalną sztuką współczesną i indywidualną interpretacją otaczającego nas świata (więcej...>)

"Chaty i pałace"
W sali wystawowej przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem zawisły prace członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich składające się na pierwszą w tym roku zbiorową wystawę tematyczną poświęconą architekturze, a zatytułowaną "Chaty i pałace". (więcej...>)

Pieniny Macieja Szajowskiego
Sobotni wieczór 6 lutego w kawiarni Klasyczna należał do miłośników fotografii pienińskiej Macieja Szajowskiego. (więcej...>)

"Z okruchów szkła"
To tytuł projektu, który dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich dla pienińskich dzieci i młodzieży. (więcej...>)

Opłatek i trochę zimy
Świątecznie i opłatkowo rozpoczął się w sobotę 9 stycznia nowy rok wystawienniczy w kawiarni "Klasyczna" przy Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku nad Dunajcem. (więcej...>)

II Festiwal Tkaniny i Haftu
Do końca stycznia 2010 r. oglądać można w galerii SAP przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku prace zgromadzone na II Pieniński Festiwal Tkaniny i Haftu. (więcej...>)

Pienińskie anioły podbijają Kraków
Wśród artystów nagrodzonych podczas uroczystego otwarcia 5 grudnia br. w galerii "Audialnia" w Krakowie wystawy pt. "Mój Anioł Stróż" znalazła się trójka pienińskich plastyków. (więcej...>)

Zimowa grafika witrażowa
Przez cały grudzień będzie trwać otwarta w miniony piątek wystawa obrazów witrażowych Jolanty Gładyszewskiej-Tybur utrzymana w czarno-białej, zimowej tonacji. (więcej...>)

Sukces Grażyny Gruszki
Haftowany obraz Grażyny Gruszki pt. "RzekaIV" zdobył II miejsce w XXXIII Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej w Nowym Targu (więcej...>)

Zaklinacz koni
W pierwszą sobotę listopada (7.11) w "Klasycznej" otwarta została wprowadzająca wystawa malarstwa nowego członka Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, zamieszkałego w Nowym Targu - Adama Pydycha. (więcej...>)

"Pasja" w Pieninach""
W minioną sobotę (10.10) w galerii Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku miało miejsce niezwykle miłe spotkanie z koleżankami i kolegami - członkami Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców "Pasja", którzy przybyli do nas na bezpośrednie zaproszenie prezesa SAP. (więcej...>)

Sztuka wielkoformatowa
W ubiegłą sobotę (3.10) w "Klasycznej" gościł jeden z najwybitniejszych współczesnych akwarelistów polskich - Kazimierz Twardowski. Jego wielkoformatowe, nastrojowe prace zrobiły wrażenie, szczególnie na pienińskich twórcach z kręgu SAP, którzy przeważali na wernisażu. (więcej...>)

Momenty w "Klasycznej"
ten zagadkowy tytuł nosi wystawa otwarta 5 września w kawiarni "Klasyczna" przy ZSZ w Krościenku prezentującej fotogramy państwa Wiesławy i Ludwika Freyów - krakowskich członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

"Z bukowiańskich wierchów"
to tytuł wystawy otwartej 8 sierpnia w sali wystawowej Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przy GCK w Krościenku n.D. prezentującej twórczość wyjątkowej przedstawicielki młodego malarstwa na szkle - Agnieszki Górkiewicz z Bukowiny Tatrzańskiej. (więcej...>)

Mistrzyni kwiatów
W pierwszą sobotę sierpnia w kawiarni "Klasyczna" otwarta została piękna wystawa nestorki pienińskiego malarstwa - Krystyny Grywalskiej ze Sromowiec Niżnych. (więcej...>)

"MY'09 - Liptovsky Hradok"
"MY'09" - to nazwa wystawy, która została otwarta 6 lipca br. w salach ekspozycyjnych Muzeum Etnograficznego w Liptowskim Hradku na Słowacji. Po raz pierwszy biorą w niej udział członkowie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, których prace zostały ciepło przyjęte przez liptowską publiczność. (więcej...>)

Batiki w "Klasycznej"
4 lipca na ścianach "Klasycznej" zawisły batiki - nowość w Pieninach, rzadkość w Europie. Twórcą tych ciekawych, ekstrawaganckich prac jest Luba Uliczna, która dała się już poznać pienińskiej publiczności jako autorka nastrojowych, wielkoformatowych pasteli. (więcej...>)

"Łopuszna 2009"
Do końca września trwać będzie wystawa członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w pomieszczeniach muzealnych Dworu w Łopusznej, która została uroczyście otwarta w sobotę 20 czerwca. (więcej...>)

Wieczór Liptowski
W sobotę 13 czerwca w sali wystawowej SAP przy GCK w Krościenku odbył się "Wieczór Liptowski", na który złożyły się: wernisaż wystawy fotografii, pokaz filmu "Mój Liptów", slajdy i wiersze liptowskie. (więcej...>)

Imperium Sztuki w Krościenku
Półmetkowe w tym roku spotkanie artystyczne w kawiarni Klasyczna wypełniła wystawa malarstwa Kornela Wilczka z Rudy Śląskiej. Jest to pierwszy z grona artystów poznanych na ubiegłorocznych Targach Sztuki w Poznaniu, który przyjął zaproszenie zarządu SAP. (więcej...>)

Słowacy w Klasycznej
W minioną sobotę - 2 maja - otwarta została w "Klasycznej" pierwsza wystawa w ramach współpracy i wymiany artystycznej pomiędzy Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich a Art Studiem z Liptowskiego Hradku. (więcej...>)

Alejka Twórców Pienińskich
Podczas Wielkiej Majówki w Krościenku, która odbyła się 2 maja, otwarta została Alejka Twórców Pienińskich biegnąca od amfiteatru "Pod Wierzbą" lewym brzegiem Dunajca. Mimo załamania pogody przybyło kilku członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, którzy bezpośrednio wystawiali swe prace, bądź duchowo wczuwali się w magiczny nastrój tego miejsca. (więcej...>)

Historyczny moment
21 kwietnia br. w Liptovskim Hradku na Słowacji podpisane zostało porozumienie o współpracy i wymianie artystycznej pomiędzy Stowarzyszeniem Artystów Pienińskich a ich słowackim odpowiednikiem Art Studio. (więcej...>)

Plastyka kwiatów i korzeni
Kwiecień i maj to miesiące, kiedy w sali wystawowej Stowarzyszenia Artystów Pienińskich w krościeńskim GCK oglądać można podwójną wystawę członków SAP: tematyczną pt. "Kwiaty" oraz indywidualną Romana Kacwina, zatytułowaną "Plastyka Korzeni". (więcej...>)

Tajemniczy świat Jacka Szpulaka
4 kwietnia w "Klasycznej" otwarta została wystawa fotografii Jacka Szpulaka, prezentująca kilka zestawów tematycznych poświęconych pienińskim klimatom.(więcej...>)

Powrót Barbary Jędrol-Kościak
Od 7 marca w "Klasycznej" oglądać można prace Barbary Jędrol-Kościak - artystki niegdyś mocno związanej z pienińskim Oddziałem TPSP, która zaprezentowała kilka nastrojowych pasteli, miniatur roślinnych i rysunków piórkiem przedstawiających architekturę sakralną z okolic Podhala i Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie aktualnie mieszka. (więcej...>)

Elżbieta Adamczyk w "Klasycznej"
Luty, to miesiąc, w którym na ścianach "Klasycznej" królują pastele Elżbiety Adamczyk - jednej z czołowych i wciąż rozwijających się pastelistek pienińskich. Zmysłowe anielice, impresjonisyczne pejzaże, pachnące kolorem kwiaty zapraszają miłośników piękna i dobrej sztuki. (więcej...>)

Stworzenia duże i małe
Piąta, jubileuszowa wystawa tematyczna członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich otwarta została na początku lutego w sali wystawowej SAP przy GCK w Krościenku nad Dunajcem. Obrazy olejne, pastele, akwarele, grafiki, witraż, fotografia, rzeźba - a także masa solna, haft i spreparowane zwierzęta - można oglądać do końca marca br. (więcej...>)

Pienińska sztuka w Zakopanem
Witraże, malarstwo i rzeźba składają się na wystawę Jolanty-Gładyszewskiej-Tybur i Janusza Tybura, której wernisaż odbył się 24 stycznia w restauracji "Biesiadna" w Zakopanem. Wystawa zorganizowana została pod patronatem Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Podhalańskiego Towarzystwa Artystycznego. (więcej...>)

Artystyczny opłatek
W minioną sobotę, 20 grudnia br. w zimowym nastroju - na ścianach wiszą aktualnie prace poświęcone temu tematowi - przy góralskiej muzyce i poezji własnej zebranych, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe pienińskich twórców połączone z toastem i zabawą fantową. (więcej...>)

Przyjacielskie spotkanie
W czwartek 18 grudnia, z drugiej strony Pienin - w Spisskiej Starej Wsi odbyło się zapoznawcze i jednocześnie robocze spotkanie z przedstawicielami Zarządu bratniego słowackiego stowarzyszenia artystycznego ART Studio z Liptovskiego Hradku.(więcej...>)

I Pieniński Festiwal Tkaniny i Haftu
W czwartkowy wieczór, 11 grudnia br. w sali wystawowej GCK w Krościenku odbyło się uroczyste otwarcie I Pienińskiego Festiwalu Tkaniny i Haftu połączone z ilustrowaną pokazem zdjęć relacją z obecności członków SAP na V Targach Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości był wójt Gminy Krościenko - Stanisław Gawęda, dyrektor GCK - Artur Szpałek oraz przedstawiciele głównych sponsorów, dzięki którym sztuka pienińska zagościła na forum ogólnopolskim. (więcej...>)

Na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych 2008.
W dniach 4 - 7 grudnia, dzięki przyjaznym kulturze sponsorom ze Szczawnicy i Krościenka, na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu pojawiło się stoisko z pracami dziesięciu twórców z kręgu Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

SAP w krościeńskim ratuszu.
Na odbywającej się w dniu 28 listopada 2008 r. Sesji Rady Gminy delegacja Stowarzyszenia Artystów Pienińskich przekazała uroczyście na ręce wójta Gminy Krościenko 10 prac artystycznych swoich członków przeznaczonych do przyozdobienia nowej sali obrad. Wśród ofiarodawców znaleźli się tacy Koledzy, jak: Elżbieta Adamczyk, Irena Aksamit, Krystyna Aleksander, Jolanta Gładyszewska-Tybur, Krystyna i Franciszek Kolkowiczowie, Anna Madeja, Anna Malinowska, Zdzisław Niezgoda i Janusz Tybur. Mamy nadzieję, że prace te, inspirowane urodą Ziemi Pienińskiej przyczynią się w znacznej mierze do promocji regionu, jak i naszego młodego Stowarzyszenia. (więcej...>)

XXXII Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej.
W tegorocznym Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej w Nowym Targu wzięła udział czwórka twórców należących do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich: Jolanta Gładyszewska-Tybur, Agnieszka Mendrala, Janusz Tybur i Henryk Zachwieja, których prace zakwalifikowały się również na trwającą od 15 listopada do 5 grudnia 2008 r wystawę pokonkursową. Jednocześnie rzeźba Janusza Tybura "Violistin" zdobyła wyróżnienie w kategorii nieprofesjonalnej. (więcej...>)

Obudzić pamięć.
Do końca listopada trwać będzie otwarta w kawiarni ZSZ "Klasyczna" refleksyjna wystawa fotografii Janusza Tybura zatytułowana "Obudzić pamięć".(więcej...>)

Zarejestrowani i oficjalni.
25 września 2008 r., po wernisażu pierwszej oficjalnej wystawy artystów pienińskich "Jesień w Pieniach", odbyło się Walne Zebranie członków SAP, które rozpoczęło swoją działalność. (więcej...>)

Św. Kinga w twórczości artystów pienińskich.
Po raz pierwszy, pod egidą rejestrowanego Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, otwarta została 17 lipca br. wystawa zbiorowa jego członków poświęcona Królowej Pienin - św. Kindze. (więcej...>)

Początki Stowarzyszenia.
W dniu 17 kwietnia 2008 r. podczas ponownego spotkania artystów pienińskich w salach krościeńskiego Gminnego Centrum Kultury zapadła decyzja o zorganizowaniu się w grupę i podjęto pierwsze zasadnicze kroki celem rejestracji Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. (więcej...>)

DO POBRANIA:

Statut SAP

Deklaracja członkowska

PODTATRANSKE NOVINY

MY 2010
(zobacz film...>)

P-K-S
(zobacz film...>)

RADIO KRAKÓW
(posłuchaj...>)

PARTNERZY: