AGNIESZKA WOJNICZ (WĘGLARZ))


Urodzona w 1981 r. w Limanowej. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, kierunek Zootechnika. To właśnie na studiach, przy okazji dokumentacji fotograficznej pracy magisterskiej zrodziła się jej pasja fotografowania. Z czasem fotografia stała się również jej sposobem na życie.
Obecnie, prowadząc własne Studio Fotografii Artystycznej, zajmuje się głównie fotografią ślubną oraz studyjną (sesje dziecięce, ciążowe, rodzinne i portretowe). W chwilach wolnych poświęca się z zamiłowaniem makrofotografii oraz pienińskim pejzażom fotografowane wspólnie z mężem podczas licznych wycieczek górskich.
Według artystki najważniejszym w fotografii jest uchwycenie obiektu we właściwym oświetleniu, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z maleńkim motylem, ludzką postacią czy najwyższym szczytem górskim. To światło maluje obrazy, a zadaniem fotografa jest w ten sposób zatrzymać daną chwilę, aby zachwycić i oczarować widza. Dlatego uwielbia fotografować o nietypowych porach, wschody słońca czy mgliste górskie poranki.
Prace artystki wielokrotnie nagradzane były w krajowych oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych( m.in. "Przekrój", "Gazeta Wyborcza", "National Geographic"). Współpracuje również z magazynami poświęconymi fotografii dziecięcej oraz ciążowej ( "Dobra mama", "Moda na ślub").www.agawphotography.com